Cyber Ponic
The Next Generation of Growing
Сyber Ponic jest to kombinacja najnowszych wynalazków w dziedzinie uprawy roślinnej, inteligentnego oświetlenia i sztucznej inteligencji w jednym urządzeniu, które potrafi łączyć się w rozproszone sieci wszystkich podziałek i konfiguracji dla owocnego rozwiązania najambitniejszych agroekonomicznych zadań.
Succes Formula
Nasza formuła sukcesu wygląda tak: ultradźwiękowa aeroponika + adaptacyjne oświetlenie LED + inteligentny system autouprawy = maksymalna efektywność i minimalne koszty
I
Ultradźwiękowa Aeroponika
Ultradźwiękowa aeroponika, lub inaczej ultraponika – to jest najbardziej progresywny dzisiaj system nawadniania, przy którym korzenie rośliny wsysają mineralny roztwór, znajdujący się w powietrzu pod postacią mgły z mikroskopijnych kropel rozmiaru 10-50 mikrometrów. Taki rozmiar jest idealny dla korzeni, co pozwala roślinie niesamowicie szybko rozwijać się.

1
Regulowanie ustawień mgły na odległość
Mgła cały czas równomiernie cyrkuluje w miejscu wzrostu korzenia. System pozwala kontrolować programy pojawienia się mgły, jej gęstość i intensywność na odległość, przez internet.
2
Sterylizacja mineralnego roztworu
Przy wysokiej częstotliwości generowania mgły jednocześnie odbywa się jej sterylizacja, co pozwala uniknąć pojawienia chorób korzenia i patogenetycznych mikroorganizmów.
3
Całkowite pochłanianie i minimalizacja strat
Dzięki systemu ponownej cyrkulacji, mineralny roztwór całkowicie pochłania się, co minimalizuje straty wody i użyźniania na 90-95% w porównaniu do innych sposobów nawadniania.
4
System zapobiegania kondensacji
Główna robota po wsysaniu mineralnego roztworu robi się mikroskopicznymi włoskami korzeniowymi, które lekko zrywają się pod kroplami wody spływającymi po korzeniach w zwykłych systemach aero-hydroponiki. Włoski korzeniowe zwiększają użyteczną powierzchnię aż 20 razy! Nasz system automatycznie utrzymuje taką koncentrację pożywnej mgły, przy której ona nie osiada kroplami na korzeniu, a całkowicie wsysa się włoskami korzeniowymi prosto z powietrza. Dzięki czemu system korzeniowy zawsze pracuje i daje maksymalne efekty! W dodatek to pozwala uniknąć gnicia w miejscach kontaktu wody z korzeniem, co jest głównym problemem aero-hydroponiki.
II
System Samouprawy
Każde urządzenie może automatycznie utrzymywać wpisane ustawienia uprawy i monitorować stan roślin, wymieniając te dane i sygnalizując o problemach. Można także oddać kontrolę w ręce systemu Smart Grower, który wybierze idealny program i będzie go korygować, zależnie od reakcji roślin.


1
Smart Grower – system samodzielnego nauczania oparty o chmurę
Informacja ze wszystkich urządzeń, połączonych w sieć, idzie do chmury, gdzie samoucząca sieć analizuje je i znajduje najefektywniejsze kombinacje. Otrzymane programy uprawy ładowane są znów do urządzenia i wykorzystywane są przy uprawie, wysyłając raporty z wykorzystania do przetworzenia w sieci. W taki sposób cykliczne wykształcają się idealne ustawienia dla każdego rodzaju i sortu roślin.
2
System analizy stanu roślin
Analiza stanu roślin buduje się na fenomenie „Czerwonej bariery" – szybkiego wzmacniania odbicia światła liśćmi w najbliższym podczerwonym spektrum światła w granicach 680-730 nm. Jeżeli roślina czuje stres, głoduje lub choruje, odbicie światła w tej części spektrum zmniejsza się, co od razu wykazują czujniki. Wizualny stan liści też analizuje się też za pomocą kamer i porównuje się ze stanem, kiedy były zdrowe. Jeżeli coś jest nie tak, system daje sygnał o problemie i koryguje ustawienia.
3
System kontroli wzrostu biomasy
Za pomocą czujników pokazuje się objętość biomasy i porównuje się do poprzednich wyników. Dzięki temu oblicza się prędkość jej wzrostu przez określony czas, a system Smart Grower znajduje ustawienia, przy których ta prędkość będzie najwyższa.
4
Pełna kontrola parametrów
W kompletacji bazowej kontroluje się temperaturę w strefie korzeni, wilgotność powietrza, pH, ES i temperaturę roztworu mineralnego. Opcjonalnie – stopień oświetlenia, ilość CO2. Także dostępne jest zdalne monitorowanie w widocznym i podczerwonym spektrum światła. Ilość czujników może być dowolnie modyfikowana.
III
Adaptacyjne Oświetlenie LED
Nasz system cały czas analizuje pochłanianie światła przez roślinę i zmienia oświetlenie tak, żeby było ono jak najlepsze. To wyjaśnia maksymalnie możliwe wzrastanie dla konkretnej rośliny w konkretnych warunkach.
1
Intelektualny LED
Nie każde światło jest tak samo korzystne dla roślin. Różnie reagują one na różne spektrum światła w zależności od niektórych faktorów – fenotypu, fazy wzrostu, warunków, odżywienia, stanu zdrowia etc. Wybranie idealnego spektrum dla każdego przypadku jest dość ciężko. Jednak wiemy jak to robić! Nasz system cały czas analizuje pochłanianie światła przez roślinę i zmienia oświetlenie tak, żeby było ono jak najlepsze. To wyjaśnia maksymalnie możliwe wzrastanie dla konkretnej rośliny w konkretnych warunkach.
Zalety urządzeń Cyber Ponic
1
Zdalne monitorowanie i kierowanie
2
Modułowość
3
Kompaktowość
4
Pełna kontrola procesu
5
Łączenie w farmy, także rozproszone
6
Współdzielenie danych i przepisów upraw
7
Samodzielne kierowanie i uczenia się
8
Możliwość zmieniania parametrów zgodnie z konkretnym sortem i odmianami
Zalety technologii aeroponiki
Podłoże jest nieistotne
Ekonomiczniejsze wykorzystanie wody
Ekonomiczniejsze wykorzystanie prądu
Najwyższa prędkość wzrostu i użyźniania
Błyskawiczna korekta stanu roślin
Made on
Tilda